Keski-Suomessa toimii neljä Leader-ryhmää

JyväsRiihi

Toiminta-alue: Laukaa, Muurame, Uurainen ja Jyväskylä

Sepänkatu 4, 40100 Jyväskylä (Voimala Business Park)

toimisto(at)jyvasriihi.fi

Toiminnanjohtaja Leena Karjalainen: 044 959 8500, leena.karjalainen(at)jyvasriihi.fi

Hankeneuvoja Jenni Tiainen: 044 988 2154, jenni.tiainen(at)jyvasriihi.fi

Maaseutukehitys

Toiminta-alue: Konnevesi, Hankasalmi, Toivakka, Joutsa ja Luhanka

Toiminnanjohtaja Tiina Seppälä: 040 755 5115, tiina.seppala1(at)gmail.com

Käyntiosoite: Länsitie 7, Joutsa

Talouspäällikkö Anja Kauppinen: 040 538 9180, anja.kauppinen(at)hankasalmi.fi

Käyntiosoite: Keskustie 41, Hankasalmi

 

Vesuri-ryhmän logo

Vesuri 

Toiminta-alue: Multia, Petäjävesi, Keuruu, Jämsä ja Kuhmoinen

Mottilantie 11, 42100 Jämsä

toimisto(at)vesuri-ryhma.fi

Toiminnanjohtaja Raisa Saarilahti-Kulju:  050 324 1144

Hankesihteeri Maarit Polvi-Malkki: 050 378 4133

Viisari-logo

Viisari

Toiminta-alue: Pihtipudas, Kinnula, Kivijärvi, Viitasaari, Kannonkoski, Kyyjärvi, Karstula, Saarijärvi ja Äänekoski

Virastotie 2, 43100 Saarijärvi

Toiminnanjohtaja Sanna Kiuru: 0400 418 055, sanna.kiuru(at)saarijarvi.fi

Hankesihteeri Mari Puro: 040 712 2025, mari.puro(at)saarijarvi.fi

Keski-Suomen Maaseutuviesti  on Leader-ryhmien yhteinen viestintähanke.
Tiedottaja Virpi Heikkinen: 044 901 6027, virpi.heikkinen(at)jyvasriihi.fi